طرز درست کردن سبزی جات در فر با استاد حمیدرضا رنجبر

با فر های سری ۳۰۰ جدید

(V303,V303W,V303S,V302N,V304N,V306B)

مواد لازم :

لطفا متن طرز درست کردن را مطالعه نمایید !

طرز درست کردن :

این سبزیجات رو میتونید به همراه مقداری سس نوش جان بکنید یا در کنار سایر غذاها سرو کنید. هر سبزی که مورد دلخواه شما میتونید انتخاب کنید. ما برای این آموزش هویج، بادمجان، کدو، گل کلم، کلم بروکلی، لوبیا و فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی رو انتخاب کردیم. مارچوبه و سایر صیفی جات دیگر هم می تونیم استفاده کنیم.
هویج ها و بادمجان ها را کمی نازکتر از بقیه برش میزنیم.

همه مواد را به صورت دلخواه برش میزنیم، گل کلم ها و کلم بروکلی ها را به اندازه های کوچکتر برش میزنیم. برای طبخ سبزیجات روغن زیتون گزینه مناسب تری هست.

مقداری روغن زیتون کف ظرف میریزیم و موادمون رو توی ظرف پخش می کنیم. ابتدا سبزیجاتی مثل بادمجان و هویج را میریزیم کف ظرف بعد نوبت کدوها هست که برش ضخیم تری دارند. سپس کلم بروکلی و گل کلم را اضافه می کنیم. بعد فلفل دلمه ها را اضافه میکنیم و سپس نوبت به قارچ ها می رسد. در انتها هم مقداری گوجه گیلاسی اضافه می کنیم.

سپس کمی روغن روی مواد میریزیم. از اواسط یا همون اوایل پخت هم میتونیم ادویه های دلخواهمون رو به سبزیجاتمون اضافه کنیم. حال سینی رو در فری که از قبل گرم کردیم قرار می دهیم. فر را روشن میکنیم. عملکرد المنت پایین و المنت بالا همراه با المنت دور فن و فن گردش هوا را انتخاب میکنیم. دمای 180 درجه سانتیگراد را انتخاب میکنیم و به مدت 30 تا 35 دقیقه زمان می دهیم.

مقداری رب انار یا رب نارنج یا رب ازگیل به کمک مقداری آب لیمو یا آب نارنج و آویشن اضافه می کنیم و در نهایت روغن کنجد یا روغن زیتون اضافه میکنیم. حداقل ده دقیقه زمان میدهیم تا سس به آن مزه ی ترکیبی که مورد دلخواهمون هست برسد.

همراه با استاد حمیدرضا رنجبر ..
خانهدسته بندی هاعلاقه مندی هاآموزش
جستجو کردن