طرز درست کردن خوراک میگو با استاد حمیدرضا رنجبر

با فر های سری 300 جدید (V303,V303W,V303S,V302N,V304N,V306B)

مواد لازم :

>>>>

همراه با استاد حمیدرضا رنجبر ..
طرز درست کردن :

میگو را با پیاز خلالی و مقداری سیر اسلایس شده از قبل به مدت یکی دو ساعت مزه دار می کنیم. بعد این مواد را جدا می کنیم از میگو ها و سطح سینی فر را با روغن زیتون چرب می کنیم. میگو را روی سطح سینی میریزیم و مقداری نمک و فلفل سیاه به میگو ها اضافه می کنیم سپس یک حبه سیر ساطوری شده هم روی میگو ها می ریزیم. مقداری هم روغن زیتون در آخر روی میگو ها می زنیم. تعدادی گوجه گیلاسی اضافه می کنیم، سینی را داخل فر از قبل گرم شده می گذاریم.

 دستگاه را روشن می کنیمو و عملکرد المنت دوبل بالا و المنت پایین و فن گردش هوا را انتخاب می کنیم. دما را روی 180 درجه تنظیم می کنیم و به مدت 8 الی 10 دقیقه زمان می دهیم. مدت زمانی که میگو ها در فر در حال پخت هستند سس را آماده می کنیم. مقداری سیر له شده را با نمک مخلوط می کنیم و شبیه به خمیر می شود. کره را داخل ظرف می ریزیم و با کمی حرارت در حدی که کمی ذوب شود.

 سپس خردل را اضافه می کنیم و سپس خمیر سیر را اضافه می کنیم. فلفل سیاه و نمک را اضافه می کنیم سپس مقداری از آب لیمو را اضافه می کنیم. روی حرارت کم مواد را مخلوط می کنیم و هم می زنیم. 

مقداری جعفری ساطوری شده به سس اضافه می کنیم و مجدد هم می زنیم . میگو های پخته شده را از فر خارج می کنیم. در ظرف مخصوص سرو می کشیم و روی آن ها را از سس تهیه شده می ریزیم و روی آن را جعفری ساطوری شده می ریزیم.

خانهدسته بندی هاعلاقه مندی هاآموزش
جستجو کردن