طرز درست کردن کیک خامه ای شکلاتی با استاد علی سلیمانی

با فر های سری 400 جدید (V402,V402W,V402S,V403N,V404N)

مواد لازم :
  • زرده تخم مرغ 6 عدد
  • سفیده تخم مرغ 6 عدد
  • وانیل نوک ق چ
  • آرد 150 گرم
  • شکر 150 گرم
  • شربت بار یا عسل 1 ق غ
  • بیکینگ پودر 1 ق غ سر
  • خالی
  • قهوه به میزان لازم
کیک
همراه با استاد علی سلیمانی…
طرز درست کردن :

در ابتدا یک قالب را انتخاب میکنیم و یک کاغذ روغنی به اندازه کف قالب برش میدهیم و در قالب میگذاریم و دیواره های قالب را با روغن جامد یا کره چرب میکنیم.
زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا میکنیم. سفیده تخم مرغ را داخل ظرف میکسر میریزیم اگر سرعت همزن شما کند هست حتما سفیده ها را حالت نیمه یخی کنید.همزن را روی آخرین درجه تنظیم میکنیم و همین که سفیده حالت فومی و سفید پیدا کرد شکر را کم کم به آن اضافه میکنیم.

تا زمانی که سفیده بالا بیاید شکر داخل آن حل شود. وقتی مخلوط سفیده و شکر شما مانند نوک عقاب کاملا فرم گرفت آماده است برای ادامه کار. زرده های تخم مرغ را با وانیل و عسل یا شربت بار مخلوط میکنیم.این کار را به این دلیل انجام میدهیم که بوی زرده تخم مرغ گرفته شود.سپس این مخلوط را به ترکیب سفیده تخم مرغ و شکر اضافه میکنیم و همزن را روی دور کند تنظیم میکنیم و به مدت دو دقیقه هم میزنیم فقط در حد مخلوط ظدن زرده با مواد نه بیشتر. دقت کنید سفیده را نباید بیشتر هم بزنید چون اگر بیشتر هم بزنید سفیده آب می اندازد. آرد را با بیکینگ پودر و قهوه مخلوط میکنیم.میتوانید به جای قهوه از پودر کاکائو هم استفاده کنید.

کل این مواد خشک را با هم مخلوط کنید و به مواد اولیه در چند مرحله اضافه میکنیم.مواد را به آرامی با لیسک به حالت دورانی مخلوط کنید. بعد از اضافه کردن کل ترکیب آرد و مخلوط کردن آن ها با هم مواد حاصل شده را در قالب از قبل آماده شدده میریزیم. همه ی مواد را در وسط قالب میریزیم و سپس به سمت کناره های قالب با لیسک پخش میکنیم.چند ضربه به قالب میزنیم تا داخل مواد کیکتون هواگیری شود.مایه آماده شده کیک را بیش از حد بیرون از فر نگه ندارید و اگر مجبور به این کار هستید حتما آن را در جای خنک نگه دارید که آب نیندازد.
مرجله پیش گرمایش فر: در ابتدا دیوایدر را از داخل فر خارج میکنید و توری فر را در طبقه وسط فر قرار میدهید.از عملکرد شماره 1 المنت پایین استفاده میکنید. دما را بر روی 170 درجه سانتیگراد تنظیم میکنید و سپس گزینه اسپید کوک را انتخاب میکنید به مدت حدودا 10 دقیقه زمان میدهیم تا به دمای 170 درجه برسد. 

بعد از گرم شدن فر مجدد عملگرد شماره یک المنت پایین را انتخاب میکنیم و دما را به میزان 150 درجه تنظیم میکنیم و به مدت زمان 50 تا 60 دقیقه زمان میدهیم. بعد از اتمام مراحل پخت کیک را از داخل فر در می آوریم و زمان میدهیم تا کاملا با محیط هم دما شود تا از قالب جدا شود. دور قالب را با چاقو جدا میکنیم به راحتی کیک ما از قالب بیرون می آید.


برای تزیین کیک خامه خالص را با مقداری کرم شکلات مخلوط میکنیم.سپس کیک را به سه قسمت تقسیم میکنیم و برش میدهیم.ترکیب خامه و کرم شکلات آماده شده را روی لایه اول کیک میمالیم و کاملا روی سطح کیک پخش میکنیم.سپس لایه بعدی را قرار میدهیم.خامه را کاملا به صورت یکدست روی لایه های کیک پخش میکنیم.سپس با چاقو لبه های کناری کیک را برش میدهیم.خامه را روی سطح کلی کیک پخش میکنیم . سپس با کمی فشار بر روی دیواره ها هم خامه را پخش میکنیم و سپس خامه های اضافی را میگیریم و روی آن را به شکل دلخواه تزیین میکنیم.

خانهدسته بندی هاعلاقه مندی هاآموزش
جستجو کردن