طرز درست کردن شیرینی رولت با استاد علی سلیمانی

با فر های سری 400 جدید (V402,V402W,V402S,V403N,V404N)

مواد لازم :
  • سفیده تخم مرغ 3 عدد
  • شکر 90 گرم
  • وانیل به مقدار لازم
  • زرده تخم مرغ 3 عدد
  • آرد 90 گرم
  • عسل یا شربت بار 1 ق س
همراه با استاد علی سلیمانی ..
طرز درست کردن :

سفیده تخم مرغ را داخل همزن میریزیم و همزن را روشن میکنیم تا جایی که حالت فومی شکل شود سپس شکر را اضافه میکنیم.وانیل و شربت بار را با زرده تخم مرغ مخلوط میکنیم.وقتی سفیده کمی بالا آمد ترکیب زرده را اضافه میکنیم فقط در حدی که مواد مخلوط شود با هم.آرد را در دو یه سه مرحله با مواد ترکیب کنید.مواد رو هنگام مخلوط کردن با آرد به صورت دورانی هم بزنید. کف سینی رولت را کاغذ روغنی پهن میکنید و مواد را روی آن میریزید.مواد رولت را به آرامی به کمک لیسک رو کاغذ پهن میکنید.


پیش گرمایش فر:
ابتدا دیوایدر شیشه ای را از فر خارج میکنیم و سپس توری نگهدارنده ظروف را در طبقه وسط فر قرار میدهیم.عملکرد شماره 1 المنت پایین انتخاب میکنیم.دما را روی 170 درجه تنظیم میکنیم و گزینه اسپید کوک را انتخاب میکنیم و حدودا 10 دقیقه زمان میبرد تا فر به دمای مورد نظر ما که 170 درجه هست برسد. وقتی فر گرم شد سینی رولت را داخل فر قرار میدهیم. سپس عملکرد شماره 1 المنت پایین را انتخاب میکنیم و دما را روی آخرین درجه فر ینی 200 درجه سانتیگراد تنظیم میکنیم و به مدت 6 الی 7 دقیقه زمان میدهیم.سینی رولت را از فر خارج میکنیم و در محیط قرار میدهیم تا کاملا سرد شود.به محض اینکه نان رولت خنک شد از کاغذ آن را جدا میکنیم.
برای پیچیدن رولت یک لایه شکلات در ابتدا روی نان رولت میمالیم که البته این کار به دلخواه و سلیقه شماست . بعد از این مرحله یک لایه خامه باید روی نان رولت بکشیم. خامه را از بالای نان به آرامی قسمت های دیگر پخش میکنیم.بعد از اینکه لایه خامه کاملا بر سطح نان پخش شد از لبه بالایی نان شروع به پیچیدن نان رولت میکنیم و به آرامی شروع به پیچیدن نان رولت میکنیم بعد از اتمام رول شدن کل نان رول شده را با کاغذ زیر نان میپیچیم و حدودا یک ساعت در فریزر قرار میدهیم تا خودش را کاملا بگیرد. سپس با چاقو برش بزنید.

خانهدسته بندی هاعلاقه مندی هاآموزش
جستجو کردن